• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Demba Ba transferinde kriz!

'Olimpiyat açılışında Türk bayrağını taşıyan zeki, çevik ve ırkçı güreşçi!..'

olimpiyat-acilisinda-turk-bayragini-tasiyan-zeki-cevik-ve-irkci-guresci

Hürriyet gazetesi yazarı Mehmet Yılmaz, Olimpiyat açılışında Türk bayrağını taşıyan güreşçi Rıza Kayaalp'e twitter'dan Gezi Parkı olayları ile ilgili yazdıkları yüzünden tepki gösterdi.
22 Haziran 2013 Cumartesi 16:55

Mersin'de başlayan 17. Akdeniz Olimpiyat Oyunları'nın açılış seramonisinde Türk bayrağını taşıyan güreşçi Rıza Kayaalp, Gezi Parkı direnişi için Twitter'dan "Ermenilere bıraktınız meydanı, Allah belanızı versin eylemci çapulcuları. Ermenistan halkı kutlama yapıyormuş. Taksim'i işgal ettik, Türkiye'ye rahatça hakaret edebiliyoruz diye. Sizin yaptığınız eylemi s.... Vatan hainleri" dedi.

Hürriyet gazetesi yazarı Mehmet Yılmaz bugünkü yazısında, "Sporcunun ırkçı ve terbiyesiz olanı" başlığıyla yayımlanan (22 Temmuz 2013) yazısında, Rıza Kayaalp'e tepki gösterdi.
 
Yılmaz yazısında Mustafa Kemal Atatürk'ün "Sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim" sözünü hatırlatarak, "Bir etnik aidiyeti hakaret olsun diye kullanmak, en hafif tabirle ırkçılıktır, nefret suçu işlendiği anlamına gelir. Eylemcilere ettiği küfür ise kendi ahlak seviyesini gösteriyor. Ve böyle bir adamın eline bayrak verip bir spor organizasyonunun açılışında kafilenin önünde yürütüyorsunuz. Normal olanı bu ırkçı şahsın bir daha spor sahalarına sokulmamasıdır. Irkçılık nedeniyle oyunlardan diskalifiye edilirse de hiç şaşırmayın!" dedi.

İŞTE SİLİNEN O TWİTLER

Gezi Parkı olaylarına ilişkin Twitter’dan hakaret dolu tweetler atan Kocaalp, gelen tepkiler üzerine o tweetleri silmişti.
 
"Ermenistan halkı kutlama yapıyormuş taksimi işgal ettik türkiyeye rahatça hakaret edebiliyoruz diye, yazıklar olsun bunlara destek çıkanlara"
 
"sandık kalkmadı arkadas istemiyorsan verme oyunu, yakip yıkmaya ne gerek var devletin milletin malindan ne istiyorsunuz..."
 
"Sizin yaptıgınız eylemi s.... Vatan hayinleri."
 
"rizeşi kardeslerimize hellel olsun fitnecilere fırsat vermediiler."
 
"mesele başbakan'ı karşılamak degil arkadaş. Hala anlamadın mı? Gel hadi" hava alanı yolunda...:)"
 
"yazıklar olsun size ermenilere bıraktınız meydanı allah belanızı versin eylemci capulcuları."


 

 

 Kaynak: http://gundem.milliyet.com.tr/olimpiyat-acilisinda-turk/gundem/detay/1726246/default.htmEtiketler: Akdeniz , Türkiye , Taksim , Mersin , Hürriyet gazetesi , Ermenistan , Hürriyet , Twitter , Mehmet Yılmaz , Mustafa Kemal Atatürk , spor , severim , Olimpiyat , Türkiye'ye , Atatürk'ün , Rıza Kayaalp


Haber okunma sayısı: 553Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

SAKARYA - HAVA DURUMU

SAKARYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ