• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Demba Ba transferinde kriz!

Türk futbolu para saçıyor

turk-futbolu-para-saciyor

Süper Lig, futbolculara ödenen ücretler bakımından dünyada 9. sıra yer alıyor.
23 Haziran 2015 Salı 15:10

 Galatasaray'ın sözleşmesini uzattığı futbolcusu Sabri Sarıoğlu için gözden çıkardığı ücret, Türk futbolundaki yüksek meblağları bir kez daha gündeme taşıdı.

Spor Toto Süper Lig, futbolculara ödenen yıllık ücretler bakımından dünyada 9. sırada yer alıyor. Sadece "Dört Büyükler" dikkate alındığında ise Türkiye, 4. sıraya yükseliyor.

Galatasaray'ın emektar futbolcusu Sabri Sarıoğlu ile yaptığı 1+1 yıllık yeni sözleşme, kamuoyunu meşgul etmeye devam ediyor.

Tecrübeli oyuncunun yapılan anlaşmaya göre alacağı ücret, Türk futbolunda ödenen yüksek meblağları da gündeme getirdi.

Yapılan araştırmalara göre, Süper Lig, futbolculara ödenen yıllık ücretler bakımından dünyada 9. sırada yer alıyor. Sadece "Dört büyükler' dikkate alındığında ise Türkiye, 4'üncü sıraya yükseliyor.

18 Süper Lig ekibi, senelik ortalama 35 milyon 100 bin Avro ücret öderken, oyuncu başına ödenen ortalama bedel 606 bin 500 Avro.

Söz konusu listede, zirve İngiltere Premıer Lig'e ait... Oyuncu başına ortalama 3 milyon 100 bin Avro ücret ödendiği İngilliz Ligi'ni,1 milyon 970 bin Avro ile Alman Bundesliga takip ediyor.

Süper Lig ekipleri gelirlerinin yüzde 77'sini oyuncuların ücretlerine harcarken, Türkiye'yi yüzde 71 ile Rusya ve Portekiz izliyor. Bu oran İspanya ve İskoçya'da yüzde 57, Almanya'da yüzde ise yüzde 52.


Haber okunma sayısı: 2133

Haberin etiketleri:

Süper lig, ücret, Türkiye, Rusya, Portekiz,


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

SAKARYA - HAVA DURUMU

SAKARYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ